Mówią o mnie

Wywiady i artykuły związane z moją twórczością.

(od najnowszych do najstarszych)

———————————————————————–

Alicya.pl – Rozmowa z Michałem Stonawskim w ramach projektu „Żertwa”

TUTAJ

Bibliotekarium od. 115, Żwikiewicz, Żelkowski, Stonawski. 
TUTAJ

Program #OdAutora, DNA.tv 
TUTAJ

Program DNA Studio, DNA.tv
TUTAJ

Wywiad dla portalu i pisma Temi.pl 
TUTAJ

Wywiad dla portalu Skoliotyk – literatura grozy
TUTAJ

“Zacząłem badać strach” wywiad dla gazety polonijnej KurierPlus. 
TUTAJ

Podcast Czytam Czy Tu
TUTAJ

Tarnowska TV – o “Paranormalnych”. 
TUTAJ

Duchy nazistowskich zbrodni – fragment książki Michała Stonawskiego “Paranormalne”
TUTAJ

Radio Paranormalium – 54. Debata niekontrolowana. Z wizytą w Biurze Duchów odc. 24 O nawiedzeniach z Michałem Stonawskim
TUTAJ

Wywiad dla dziennik.pl 
TUTAJ

Rozmowa z Mikołajem Kołyszką – Podcast Religioznawczy
TUTAJ

Wywiad dla strony Alicya.pl 
TUTAJ

[Zapis wideo] Spotkanie autorskie z okazji Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic 
TUTAJ

Biuro Duchów – wywiad o książce “Paranormalne” 
TUTAJ

Telewizja Oświęcim, wywiad o książce “Paranormalne”
TUTAJ

Polskie radio RDC, audycja “Polak Potrafi”
TUTAJ

Zapis spotkania autorskiego z okazji premiery książki “Paranormalnych” wyd. Znak Horyzont
TUTAJ

Polski dom opieki nawiedzony przez demona! – Kanał YT Straszne Historie Na Faktach
TUTAJ

WirtualnaPolska.pl – “Zofiówka” dawny szpital w pięknym kurorcie miejscem koszmaru wielu ludzi – fragment książki “Paranormalne”
TUTAJ

Interia.pl – BLOK SZALEŃCÓW na Ursynowie, fragment książki “Paranormalne”
TUTAJ

NaszaHuta.pl – Na tropie nawiedzonych miejsc z Nowej Huty, o Mapie Cieni
TUTAJ

Nasza Huta.pl – O osiedlu Kalinowym i Mapie Cieni – TUTAJ

TVP3 Kraków – Program “Dwie Stolice”, o Czarnej Damie z Podgórza i Mapie Cieni 
TUTAJ

Radio Kraków – o duchach, Mapie Cieni, Lubiegroze.pl
TUTAJ

Wampirzyca, która urwała głowę ukochanemu, straszy w Podgórzu. Biała Dama przechadza się po zamku w Niedzicy, a spotkany w Nowym Sączu Alchemik przynosi szczęście. Straszą, wydają jęki, wywołują dreszczyk i lęk, a jednak przyciągają. Intrygują badaczy historii i legend, dokumentalistów oraz turystów. W Stanach organizowane są nawet wycieczki śladami miejsc, w których straszy – w Polsce zaś mamy swoją Mapę Cieni. O miejscach nawiedzonych rozmawiamy z Michałem Stonawskim, redaktorem naczelnym portalu Lubiegroze.pl i współautorem mapy cieni.

Dziennik Polski – O pisaniu i grach komputerowych. 
TUTAJ
– Historia to – obok grafiki- jeden z filarów, na których opiera się gra komputerowa. Bo jeśli intryga nie wciągnie gracza, to co innego skłoni go do spędzania przed komputerem wielu godzin? – mówi Michał Stonawski, pisarz i autor scenariuszy do gier.

Radio Kraków – O “Mapie Cieni”, duchach, nawiedzonych miejscach. 
TUTAJ

Wtajemniczeni – O „Mapie Cieni” 
TUTAJ
Przykładowo, krasnoludy. Kiedy zapoznamy się głębiej z (przypuszczalnym) konfliktem, jaki wiele tysięcy lat temu nastąpił między Homo Sapiens i neandertalczykami, dojdziemy do wniosku, że dzisiejsze opisy fizjonomii krasnoludów są bardzo zbliżone do tego, co nasi przodkowie mogli zobaczyć, widząc masywniejsze i niższe sylwetki innego przecież gatunku człowieka.

Gazeta.pl – O „Mapie Cieni” 
TUTAJ
Wchodzisz na nawiedzony teren z duszą na ramieniu, a tam nie ma duchów. Zastajesz brud, smród i resztki po libacjach. Badasz historię takiego miejsca i znajdujesz pospolite zmory – zbrodnie nazistów lub udręki PRL-u.

Radio Oświęcim – O „Mapie Cieni”
TUTAJ
W kolejnej audycji Tomasza Klimczaka, Kulturalna Jazda – Mapa Cieni – Projekt, za którym stoją Michał Stonawski oraz Krzysztof Biliński, dwóch sympatyków literatury i klimatu grozy – pisarz oraz fotograf.

LoveKrakow.pl – O „Mapie Cieni”. 
TUTAJ
Most samobójców, Czarna Dama z Podgórza… Kraków również ma swoje nawiedzone miejsca. „Mapa Cieni” to publikacja, która odsłoni ich nawet najbardziej mroczne tajemnice. W rozmowie z LoveKraków.pl, Michał Stonawski, jeden z autorów publikacji, opowiada o niewytłumaczalnych zjawiskach i dlaczego większość opowieści o domu przy ul. Kosocickiej to fantazja.

Radio Kraków – audycja „Przed Hejnałem” – o Mapie Cieni
TUTAJ
Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie? Będzie o miejscach, w których straszy. Po rynku w Nowym Sączu przechadza się alchemik, Zamek w Niedzicy nawiedza Biała Dama, Pałac Wielopolskich Czarna Dama, a w domu przy Kosocickiej w Krakowie po prostu straszy. Tych miejsc się boimy, a jednak nas przyciągają.

Telewizja Superstacja 
TUTAJ
Dziwne odgłosy, zabójstwa i krew. To wszystko w Krakowie. Nawiedzony dom niczym z powieści grozy i setki opowieści na jego temat. Legenda przechodzi jednak do historii, bo dom zostanie wyburzony. Czy faktycznie jest się czego bać?

Słowacka telewizja TV JOJ 
TUTAJ

Horror Maglownica – Okiem na Horror, cykl Magdy Ślęzak 
TUTAJ
Po przerwie Horror Maglownica gości dziś Michała Stonawskiego. Propagatora polskiej grozy, współtwórcę Nagrody imienia Stefana Grabińskiego, człowieka-orkiestrę, który nie boi się wyzwań i nawet jeśli się czasem potyka, to głowę trzyma ciągle wysoko. Dla jednych mentor, dla innych bardzo młody człowiek z wielkimi ambicjami i dużym apetytem na sukces.

Gramik – Gram.pl – O blogowym wpisie roku i początkach pisania.
TUTAJ
Mojego dzisiejszego gościa znacie doskonale, chociaż to akurat, w przypadku wszystkich zwycięzców naszego plebiscytu, nie jest nic nowego. Nadal jednak jest to osoba przynajmniej niebanalna, co daje się zauważyć nie tylko po tym jak pisze, ale też po tym co pisze. Przed wami autor najlepszego wpisu roku 2013 – Cedricek.

Nerd Kobieta – O twórczości, nagrodzie Grabińskiego, konwentach i Zombiefilii. 
TUTAJ

W Świecie Słów – O pisaniu, twórczości etc. 
TUTAJ
Paulina: Wyczytałam, że piszesz, odkąd skończyłeś 8 lat, więc prawie tyle czasu, ile umiesz czytać. Co takiego pisał ośmioletni Stonawski?

Papierowa Orchidea – o książkach, książkach i książkach.
TUTAJ
Krakowianin, rocznik ‘91. Bibliofil, dziennikarz, publicysta, krytyk literacki i młody pisarz. Jak sam mówi, pisać zaczął mając lat osiem i – mimo licznych przeciwności losu – niecny ten proceder uprawia dalej, ani myśląc skończyć. Debiutował opowiadaniem „Wyrok” w antologii „Horyzonty Wyobraźni 2010”, od tego czasu publikując zarówno na papierze jak w Internecie. Zakochany bez pamięci w swoim mieście, maniak herbaty Earl grey, nieszablonowego myślenia i podróżowania. Najlepiej bez mapy, planu, pieniędzy i jakiegokolwiek celu… Poznajcie Orchideę Michała Stonawskiego.

Efantastyka – cykl artykułów „Ja, Debiutant” – o początkach pisania.
TUTAJ 

Radio „Nowinki” – O Krakonie i swojej twórczości z Adamem Ochwatem:
TUTAJ
3.08 (piątek) gośćmi Radia Nowinki byli: Adam Ochwat i Michał Stonawski, którzy starali się przybliżyć szeroko pojętą fantastykę w sposób dostępny każdemu. Przy okazji zlotu KRAKON 2012 będzie można brać udział w wielu interesujących wydarzeniach. Jakich? Przekonajcie się sami! Wysłuchajcie rozmowy!

Gryzpipiórek: Wywiad „Bibliofil bez mapy”
TUTAJ

MO: Zostawmy podróże, przejdźmy do pisania. Debiutowałeś opowiadaniem Wyrok po zajęciu II miejsca w ogólnopolskim konkursie Horyzonty Wyobraźni w 2010 r. Czy Twoim zdaniem konkursy literackie pozwalają odkryć talenty, są przepustką do literackiej kariery?

Michał: Zależy jakie. Największe na to szanse mają takie, w których młodzi autorzy mają szansę zadebiutować. Ale tak naprawdę – na papierze, nie na portalu, czy forum. To daje takiego „literackiego kopa”, który sprawia, że zaraz po debiucie można publikować następne opowiadania. Poza tym każda publikacja jest dowodem na to, że nasza praca ma sens, że można gdzieś tym dojść.

TV.NET – Targi książki 2011, akcja od 10 minuty.

TUTAJ

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook Comments Box