Michał Stonawski (ur. 1991 r. w Krakowie) – Pisarz, game developer, publicysta. W 2009 roku został jednym z laureatów ogólnopolskiego konkursu „Horyzonty wyobraźni” i rok później debiutował w antologii pokonkursowej opowiadaniem „Wyrok”. Od tego czasu opublikował około pięćdziesiąt opowiadań – tak w sieci ( „Niedobre Literki”, Szortal.com), jak w czasopismach („Horror Masakra”, „Brama”, „Nowa Fantastyka”) czy antologiach takich jak DZIEDZICTWO MANITOU (wyd. Replika 2013),  CITY2 (wyd. Forma 2011), czy OBLICZA GROZY (wyd. Replika 2014). Tłumaczony na niemiecki i czeski. W roku 2017 światło dzienne ujrzała książka „Mapa Cieni”, której jest pomysłodawcą i współautorem. W 2018 nakładem wydawnictwa E-bookowo ukazał się zbiór opowiadań bizarro, „Dziwne dni”.

Zamieszany w działalność kulturalną. W roku 2008 podjął współpracę z portalem EnklawaNetwork.pl. Od tego czasu współpracował z wieloma serwisami związanymi popkulturą, takimi jak EFANTASTYKA (jako redaktor serwisu), QFANT (zastępca redaktora naczelnego pisma i portalu), INTERIA, czy DZIKABANDA. W latach 2012-2013 współorganizował konwent KRAKON, od tego czasu pomagał w organizacji wielu eventów literackich (m.in. Dni Fantastyki we Wrocławiu). W latach 2013-2016 organizator i współtwórca Nagrody Polskiej Literatury im. Stefana Grabińskiego oraz redaktor naczelny polskagroza.pl. Razem z Krzysztofem Bilińskim (i z jego inicjatywy) prowadził audycję radiową „Misterium Grozy” poświęconą popkulturze z ukierunkowaniem na kulturę grozy.

W 2014 włączył się w działalność zespołu Alrauna Studios, pracując przy grze „Hostile Dimension” (2015), zaś jesienią 2016 został jednym z założycieli Alrauna Studio Sp. z o. o. , od tego czasu trwale łącząc swoją przyszłość z grami. W wolnych (i nie tylko) chwilach redaktor naczelny portalu lubiegroze.pl.


CURRICULUM VITAE